Ciekawostki ślubne i weselne

Rocznice ślubu

192
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Rocznice ślubu5.00 out of 50 based on 1 voters.


Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Od tej pory rocznica ślubu będzie ważną uroczystością, ważniejszą od urodzin, imienin czy innych świąt. Dzień, w którym ślubowaliśmy dozgonną miłość ukochanej osobie powinniśmy zapamiętać na zawsze i każdego roku odpowiednio go celebrować.


Jaki wiek jest odpowiedni, by wyjść za mąż?

226
com_content.category
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Jaki wiek jest odpowiedni, by wyjść za mąż?5.00 out of 50 based on 3 voters.


Dawniej kobiety wychodziły za mąż zdecydowanie wcześniej niż obecnie. W dzisiejszych czasach średni wiek zamążpójścia opóźnił się kobiety wolą najpierw zdobyć wykształcenie, dobrą pracę i niezależność. Dopiero w następnej kolejności jest ślub i dziecko. 

Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?

235
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?5.00 out of 50 based on 2 voters.


Sezon ślubny zaczyna się już w maju i trwa do września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Największe „oblężenie” jest zwłaszcza w miesiącach zawierających literę „r”.

Najdziwniejsze śluby świata

197
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Najdziwniejsze śluby świata5.00 out of 50 based on 1 voters.


Marzeniem niemal każdej małej dziewczynki jest stanięcie na ślubnym kobiercu w pięknej białej sukni, z długim welonem i bukietem kwiatów w dłoni. Gdy dorastamy, nasze pragnienia często ulegają zmianie i zamiast tradycyjnego ślubu w kościele część z nas wybiera niecodzienne, a nawet dziwne (zdaniem niektórych), miejsca i stylizacje ślubne.

Noc poślubna

200
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Noc poślubna5.00 out of 50 based on 2 voters.


Noc poślubna to, jak sama nazwa wskazuje, pierwsza (z założenia) wspólna noc świeżo upieczonych małżonków. Jednych ten temat zawstydza, u innych porusza wyobraźnię. Jedni śmieją się z tej tradycji, inni pieczołowicie przygotowują na tę wyjątkową chwilę.

Więcej artykułów…