Ciekawostki ślubne i weselne

Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?

235
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?5.00 out of 50 based on 2 voters.


Sezon ślubny zaczyna się już w maju i trwa do września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Największe „oblężenie” jest zwłaszcza w miesiącach zawierających literę „r”.


Ślubne przesądy

184
com_content.category
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Ślubne przesądy5.00 out of 50 based on 3 voters.


Istnieje wiele różnych weselnych przesądów, rzeczy, których trzeba się wystrzegać przed ślubem za wszelką cenę. Jedni wierzą, inni nie, ale nie zaszkodzi parę ciekawostek na ten temat poznać, szczególnie, że są one uniwersalne – powtarzają się w wielu kulturach na całym świecie.

Rocznice ślubu

192
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Rocznice ślubu5.00 out of 50 based on 1 voters.


Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Od tej pory rocznica ślubu będzie ważną uroczystością, ważniejszą od urodzin, imienin czy innych świąt. Dzień, w którym ślubowaliśmy dozgonną miłość ukochanej osobie powinniśmy zapamiętać na zawsze i każdego roku odpowiednio go celebrować.

Najdziwniejsze śluby świata

197
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Najdziwniejsze śluby świata5.00 out of 50 based on 1 voters.


Marzeniem niemal każdej małej dziewczynki jest stanięcie na ślubnym kobiercu w pięknej białej sukni, z długim welonem i bukietem kwiatów w dłoni. Gdy dorastamy, nasze pragnienia często ulegają zmianie i zamiast tradycyjnego ślubu w kościele część z nas wybiera niecodzienne, a nawet dziwne (zdaniem niektórych), miejsca i stylizacje ślubne.