Filmowanie

Film ślubny z lotu ptaka

Filmy ślubne przestają już być niekończącymi się, nużącymi, wielogodzinnymi nagraniami, do których rzadko kiedy chce się wracać po latach. Dzisiaj proponuje się Młodym krótsze, ale bardziej dynamiczne formy. A może by tak zmienić nie tylko czas trwania i dynamikę, ale również pozycję kamery? Niezapomnianą pamiątką będzie na pewno ślub filmowany z lotu ptaka!


Teledysk ślubny

„Tradycyjne” filmy weselne, czyli wielogodzinne dzieła dokumentujące wszystkie niemalże momenty uroczystości (łącznie z chwilami niezbyt „artystycznymi”, np. podchmielonym wujkiem) stają się powoli przeszłością. Są co prawda najtańszą formą wideofilmowania, lecz po jednym zaledwie obejrzeniu zwykle kurzą się na półce. Są bowiem… zwyczajnie nudne. Jeśli chcemy mieć dobrze zrobiony film z wesela, lepiej zainwestować w droższą i krótszą, ale profesjonalnie wykonaną i zmontowaną formę. Jedną z nich jest teledysk ślubny.

Wideofilmowanie – profesjonalny film z wesela

Pamiątki ze ślubu w postaci fotografii są czymś tak naturalnym, że większość par decyduje się na ślubne sesje fotograficzne bez mrugnięcia okiem. Zatrudnienie kamerzysty na uroczystość nie jest już tak oczywiste. Niektórzy uznają film za wyjątkową pamiątkę, innym nie jest on niezbędny lub też uważają oni usługę za zbyt drogą. Dlatego rozważmy wszystkie „za” i „przeciw” oraz prześledźmy propozycje filmów weselnych i kwalifikacje kamerzystów.