Obrączki ślubne

Jednym z najbardziej wzruszających momentów każdego ślubu jest wymiana obrączek między małżonkami. Obrączki ślubne to błyszczący symbol trwałości związku. Ta charakterystyczna biżuteria będzie nam towarzyszyć od rana do wieczora, przypominając o pięknym dniu zaślubin i informując otoczenie o naszym stanie cywilnym. Aby być w pełni zadowolonym z obrączek, warto poważnie zastanowić się nad  ich wyborem.

Nietypowe obrączki ślubne

Obrączka ślubna wcale nie musi być osławionym „złotym krążkiem”. Choć klasyczne modele są ponadczasowe i cieszą się największą popularnością, wiele par szuka czegoś wyjątkowego – jakiegoś nietypowego w formie symbolu wzajemnej miłości i przywiązania.

Dwie różne połówki – czyli nieidentyczne obrączki ślubne

Wiele par nie wyobraża sobie innej opcji niż zakup identycznych obrączek ślubnych, które symbolizują jedność małżonków i nierozerwalność łączącego ich sakramentu. Coraz częściej pojawiają się jednak obrączki różniące się od siebie pewnymi szczegółami (choć zwykle jasne jest, że stanowią komplet). W końcu to, że zakochani są dwiema dopełniającymi się połówkami nie oznacza, że połówki te muszą być identyczne.

Tatuaż w roli obrączki ślubnej

Choć u nas jeszcze nieczęsto spotykany, tatuaż ślubny dla dwojga zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników – zwłaszcza wśród par, które już posiadają tatuaże lub miały je w planach i tym pierwszym będzie właśnie tatuaż-obrączka.

Rodzaje obrączek ślubnych

Wybór obrączek ślubnych może przyprawić niejedną Parę Młodą o zawrót głowy. Ilość dostępnych modeli, wzorów i kolorów jest przeogromna, co wcale nie pomaga podjęcia już i tak niełatwej decyzji. W końcu obrączki wybieramy raz na całe życie. Aby zakupione przez nas obrączki odpowiadały naszym gustom i upodobaniom warto wcześniej zastanowić się nad kilkoma ważnymi elementami, które będą miały wpływ na ich wygląd oraz, co bardzo ważne, trwałość.

Ładuję...