Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem

Kolor czerwony kojarzy nam się z miłością. Czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej pierścionek zaręczynowy z czerwonym kamieniem?

Czerwony kamień w pierścionku zaręczynowym symbolizuje gorące uczucie między zakochanymi
Czerwony kamień w pierścionku zaręczynowym symbolizuje gorące uczucie między zakochanymi (by nanfan )

Czerwony – kolor miłości

Kolor czerwony symbolizuje ciepło, odwagę, pasję, gorące uczucia, energię życiową i witalność. W wielu krajach, np. w Chinach uważany jest za kolor przynoszący szczęście, dlatego Panny Młode do ślubu zakładają właśnie czerwone suknie.

Jaki odcień złota?

Kolor czerwony jest odcieniem ciepłym, najlepiej więc prezentować się będzie w połączeniu z ciepłym odcieniem złota, żółtym lub różowym. Oczywiście nie jest to żadna sztywna reguła i również pierścionki srebrne czy z białego złota będą wyglądać pięknie. Najważniejsze jest, by przy wyborze kierować się własnym gustem lub też preferencjami przyszłej narzeczonej. Jeśli wybranka nie lubi żółtego złota i nosi jedynie srebro to lepiej wybrać pierścionek z białego złota.

Czerwone kamienie najpiękniej prezentuje się w złotej oprawie
Czerwone kamienie najpiękniej prezentuje się w złotej oprawie (by north_blue )

Dla jakiej kobiety?

Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem z pewnością zachwyci kobiety o silnej osobowości, pewne siebie, przebojowe, energiczne, które żyją pełnią życia i nie boją się nowych wyzwań.

Energia czerwonych kamieni może także pomóc przełamać lęki kobietom nieśmiałym, niepewnym swej wartości, bojących się zmian w życiu oraz dodać optymizmu i pozytywnego nastawienia do świata.

Panie, które dobrze czują się w czerwieni, często noszą na ustach czerwoną pomadkę lub wybierają dodatki w tym kolorze również ucieszą się z pierścionka z takim właśnie kamieniem.

Ciepły, żywy i radosny kolor kamienia może naładować pozytywną energią
Ciepły, żywy i radosny kolor kamienia może naładować pozytywną energią (by 3BL Media )

Czerwone kamienie

Rubin

Rzadki i jeden z najdroższych oraz najtwardszych kamieni szlachetnych, będący odmianą korundu. Rubiny występują w wielu odcieniach czerwieni (w tym także w kolorze różowym), lecz najbardziej cenione są kamienie o barwie zimnej, krwistej czerwieni (z domieszką tonów niebieskich). Ze względu na bardzo wysoką cenę kamieni naturalnych, w jubilerstwie powszechnie stosuje się ich syntetyczne odpowiedniki.

Granat

Granaty to piękne kamienie szlachetne należące do grupy krzemianów. Występuje w wielu różnych odmianach, różniących się od siebie wzorem chemicznym i barwą. W jubilerstwie najczęściej wykorzystuje się kamienie w kolorze od jaskrawej po ciemną, brunatną czerwień. Od rubinu, odróżnia go tonacja, która w przypadku granatów jest ciepła. Kamienie te są dość kruche, należy więc obchodzić się z nimi delikatnie.

Rubiny to jedne z najdroższych kamieni szlachetnych - przepięknie wyglądają w towarzystwie diamentów
Rubiny to jedne z najdroższych kamieni szlachetnych - przepięknie wyglądają w towarzystwie diamentów (by bfishadow )

Rubelit

Rubelit to handlowa nazwa dla czerwonego turmalinu. Ten piękny, rzadki kamień szlachetny występuje w kolorze od różowego poprzez karminowy po ciemnoczerwony. Rubelit ze względu na swą barwę często bywa mylony z rubinem, lub stanowi jego zamiennik.

Kwarc czerwony

To kamień szlachetny należący do grupy kwarców, występujący we wszystkich możliwych odcieniach czerwieni. Jest kamieniem klasyfikowanym jako kruchy, wrażliwy na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych.

W Chinach czerwień uważana jest za kolor przynoszący szczęście
W Chinach czerwień uważana jest za kolor przynoszący szczęście (by jaytamboli )

Agat

Agaty to bardzo popularne i powszechnie stosowane w jubilerstwie kamienie półszlachetne z grupy kwarców, występujące we wszystkich odmianach kolorystycznych. Kamienie osadzane w pierścionkach mają przeważnie szlif gładki, ale coraz częściej jubilerzy stosują także szlif fasetowy.

Czerwone kamienie szlachetne występują w wielu odcieniach - od ciepłych i jasnych po chłodne, krwiste i karminowe
Czerwone kamienie występują w wielu odcieniach - od ciepłych i jasnych po chłodne, krwiste i karminowe (by tijf )

Topaz czerwony

Topazy to rzadkie kamienie szlachetne z grupy krzemianów. Charakteryzuje je duża twardość i różnorodność barw. Czerwone topazy nazywane są królewskimi i mają głęboką, ciemną barwę. Są to kamienie o dużej łupliwości, należy więc uważać by ich nie uszkodzić przy noszeniu.

Z pierścionka z takim oczkiem ucieszą się wszystkie kobiety lubiące czerwony kolor
Z pierścionka z takim oczkiem ucieszą się wszystkie kobiety lubiące czerwony kolor (by north_blue )

Spinel

Rzadki kamień szlachetny z grupy tlenków, występujący w wielu odmianach i barwach. Czerwone spinele mają kolor czerwono-malinowy i z tego względu bardzo przypominają rubiny. Wiele kamieni uważanych kiedyś i klasyfikowanych jako rubiny okazała się być spinelami.

Wiele kamieni szlachetnych posiada odmianę w czerwonej barwie
Wiele kamieni szlachetnych posiada odmianę o barwie czerwonej (by somma )

Komentarze (1)

Myślę, że warto dodać, że ten pierścionek z trzeciego zdjęcia ma taki dziwny kształt, bo jest to produkt z serii 2w1 - pierścionek zostanie uzupełniony po ślubie kompatybilną obrączką. To rozwiązanie bardzo popularne na Zachodzie.
Pozdrawiam

  Załączniki
 
There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location