Atrakcje na weselu

Młode pary prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie swojego wesela. Każdy przecież chce, aby ten dzień był wyjątkowy i przez wszystkich zapamiętany. Jedni podjeżdżają pod kościół karocą inni o północy puszczają światełka do nieba. Czy zawsze są to dobre pomysły?

Puszczanie lampionów szczęścia
Puszczanie lampionów szczęścia (by nickhewson )

Wypuszczanie gołębi lub motyli

Jedną z atrakcji jest wypuszczenie przez Parę Młodą białych gołębi. Są one symbolem miłości. Można wypuści je z rąk lub z kosza. Inną opcją są motyle wypuszczane przez gości weselnych. Jest to niesamowity widok, a zdjęcia z pewnością wyjdą niesamowite. Zastanówmy się jednak, czy dla takiego efektu chcemy posługiwać się zwierzętami? Równie pięknie wyglądają płatki róż, tuby z konfetti czy bańki mydlane.

Jedną z atrakcji jest wypuszczenie po ceremonii ślubnej motyli, jednak jak widać nie zawsze to się udaje
Jedną z atrakcji może być wypuszczenie po ceremonii ślubnej motyli. Jak widać na załączonym obrazku, nie zawsze to się udaje (by ronnie44052 )

Lampiony szczęścia

Prawdziwym szałem na weselach jest teraz puszczanie po północy tzw. lampionów szczęścia. Lecą one wysoko w górę aż całkowicie spłoną. Może zdarzyć się jednak inaczej i lampion może spaść. Dlatego podczas zabawy należy zachować szczególną ostrożność: nie puszczać ich w okolicy łąk i lasów oraz nie dawać ich dzieciom. Podczas unoszenia się, z lampionu może kapać wosk, uważajmy więc na naszą garderobę!

Fontanna czekoladowa cieszy się powodzeniem szczególnie wśród dzieci
Fontanna czekoladowa cieszy się powodzeniem szczególnie wśród dzieci (by glasgows )

Fontanna czekoladowa

Jedną z atrakcji jest fontanna czekoladowa. Spływająca czekolada może być w różnych smakach, a nawet kolorach. Taka atrakcja na weselach cieszy się bardzo dużym powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych. Dzieci podchodzą z owocami nabitymi na patyczki i maczają je w czekoladzie. Dorośli też z tego korzystają, ale już nie w takiej ilości – wielu nie preferuje połączenia alkoholu ze słodyczami.

Decydując się na taki gadżet nie warto oszczędzać – pamiętajmy aby użyć czekolady dobrej jakości!

Goście uwielbiają słodkie kąciki na przyjęciach weselnych
Goście uwielbiają słodkie kąciki na przyjęciach weselnych (by ayca13 )

O czym warto wiedzieć? Dosyć charakterystyczny jest zapach ciepłej czekolady – jedni go uwielbiają, inni nie znoszą. Wiele Panien Młodych obawia się także małych, ubrudzonych rączek dzieci na swojej sukni ślubnej – jest to kolejny minus tego typu atrakcji.

Ile kosztuje fontanna czekoladowa? – w zależności od wielkości, od 500 do 1500 zł.

Karaoke można zorganizować w wersji romantycznej…
Karaoke można zorganizować w wersji romantycznej… (by edwinylee )

Karaoke

Kolejną ciekawą atrakcją jest karaoke. Gwarantuje to świetną zabawę bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Taką opcję mogą mieć swojej w ofercie zespoły muzyczne lub DJ-e. Jeśli nie – przygotujmy ją sami! Potrzebne nam będą jedynie kartki ze słowami piosenek.

… lub na wesoło!
… lub na wesoło! (by evocateur )

Bryczka

Para Młoda w bryczce lub karocy – sceneria jak z bajki. Śpiew ptaków, wiatr we włosach i tłum ludzi przyglądających się z zazdrością. Jednak taka bryczka ma też swoje minusy: w czasie przejażdżki może padać lub wiać, a także nieprzyjemnie pachnieć, bo dla konia przecież bez różnicy czy załatwi swoje potrzeby w stajni czy w drodze do kościoła.

Barman

Ciekawą atrakcją jest wynajęcie na przyjęcie weselne barmana, który będzie przygotowywał gościom różnorodne drinki i napoje. Przy większej ilości gości pomyślmy nad dwoma lub trzema barmanami aby nie było zbyt dużej kolejki. Koszt za tego typu atrakcję to minimum 1000 zł.

A może kolorowe drinki zamiast tradycyjnej wódki weselnej?
A może kolorowe drinki zamiast tradycyjnej wódki weselnej? (by merlin-phuket )

Kącik wiejski

Wiele osób decyduje się na stworzenie kącika wiejskiego, z przepysznymi domowymi wędlinami, smalcem, ogórkami kiszonymi i śliwowicą. O północy na salę wjeżdża pieczone prosię. Stół z tego typu jedzeniem zawsze cieszy się dużą popularnością. Uważajmy jednak na mocną śliwowicę, bo zabawa weselna może skończyć się dla nas zbyt szybko…

Białe gołębie symbolizują miłość
Białe gołębie symbolizują miłość (by gexon )

Komentarze (1)

Jedyną atrakcją na naszym weselu były lampiony szczęścia. Goście fajnie się przy tym bawili. Moja koleżanka miała fontannę czekoladową, inna barmana. Nas nie było na to stać, ale i tak uważam że są to zbędne atrakcje

  Załączniki
 
There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location