Dekoracja sali weselnej

Jednym z elementów zorganizowania ślubu jest dekoracja sali, w której odbędzie się wesele. Możemy ozdobić ją sami lub zgłosić się do firmy dekorującej. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się jak chcemy aby wyglądała sala i czego oczekujemy.

Samodzielne ozdabianie Sali jest bardziej pracochłonne, ale z pewnością dużo tańsze
Samodzielne ozdabianie sali weselnej jest bardziej pracochłonne, ale z pewnością dużo tańsze (by wedding-photography-by-jonathan-day )

Samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Salę weselną możemy ozdobić sami. Jest to dość pracochłonne, ale z pewnością zdecydowanie tańsze niż wynajęcie firmy. Salę ozdabiamy zwykle dzień przed weselem. O pomoc zawsze możemy poprosić świadków i przyjaciół – wtedy na pewno pójdzie nam szybciej.

Pierwszym krokiem jest zdecydowanie się na kolor przewodni lub styl. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli wybierzemy kolor fioletowy, to obrusy, kwiaty i serwetki mają być w tym kolorze. Wybrany kolor ma być jedynie dodatkiem na tle białych obrusów, firan i pokryć na krzesłach.

Najczęściej wybieranymi kolorami są: fiolet, róż, błękit oraz czerwień.

Najlepszymi butami na plażę są klapki lub sandały
Najważniejszym miejscem na sali weselnej jest stół Państwa Młodych (by merrimentevents )

Miejsce Młodej Pary

Najważniejszym miejscem na sali jest stół Państwa Młodych. Przed nim powinien stać wyróżniający się, ogromny bukiet kwiatów. Za nimi można powiesić styropianowe obrączki lub bardzo modne ostatnio drewniane inicjały.

Kwiaty

Nieodłącznym elementem dekoracji są żywe kwiaty. Stroiki i bukiety możemy zrobić sami lub zamówić je u florystki. Na stołach bardzo ładnie prezentują się kwiaty w podłużnych wazonach – zajmują mało miejsca, a wyglądają bajecznie. Kwiatami możemy ozdobić też poręcze oraz klamki. Pamiętajmy, im więcej kwiatów, tym będzie wyglądało bardziej świeżo i romantycznie. Niezwykle pięknie wyglądają jasne kwiaty, np. tulipany czy storczyki.

Lampki na zewnątrz sali weselnej dodadzą klimatu
Lampki na zewnątrz sali weselnej stworzą niepowtarzalny klimat (by nicoleabalde )

Dekoracje materiałowe

Kolejną niesamowitą i dodającą wiele uroku dekoracją są materiały. Można nimi zakryć sufity, ściany, a także obwiązać barierki czy balustrady.

Dodatkową opcją są też wstęgi. Można opleść nimi krzesła, wazony znajdujące się na stole oraz poręcze, balustrady czy np. szklanki gości. Ciekawą opcją jest też przywieszenie ich na brzegu stołu, tworząc delikatną falę. Wstęgi mogą być wykonane z organtyny lub zwykłych wstążek z pasmanterii.

Pamiętajmy aby nie przesadzić z ozdobami
  Na tle bieli pięknie prezentują się intensywne kolory (by wedding-photography-by-jonathan-day )

Balony i pompony

Wiele par decyduje się na dekoracje balonowe. Można stworzyć z nich niesamowite figury, zawiesić pod sufitem czy otoczyć filary. Bardzo pomocne przy tego typu kombinacjach są tasiemki, w które wkładamy balony.

Inną opcją i mniej wyczerpującą dla naszych płuc są pompony. Wykonamy je samodzielnie z gładkiej bibuły.

Świece

Nieodłącznym elementem dekoracji stołu są świece. Gdy za oknami zrobi się ciemno, na naszej sali zapanuje przyjemny klimat. Możemy zdecydować się na długie, tradycyjne świece lub tzw. tealighty, które możemy umieścić w szklanych naczyniach napełnionych kryształowymi kamykami. W sprzedaży dostępne są lampiony, do których wkłada się małe świeczki. Będą nie tylko przepięknie ozdabiać nasz stół, ale i oddawać romantyczny nastrój.

Musimy zdecydować w jakim stylu i kolorze chcemy udekorować salę
Musimy zdecydować, w jakim stylu i kolorze chcemy udekorować salę weselną (by kallegustafsson )

Girlandy, płatki róż i kryształki

Dopełnieniem dekoracji stołów są kryształki, płatki róż i girlandy. Płatki róż (żywe lub materiałowe) możemy wysypać na obrus (pamiętajmy aby nie przesadzić!). Girlandami możemy owinąć wazony, duże świece, krzesła, a nawet zawiesić pod sufitem! Kryształki doskonale sprawdzą się w szklanych wazonach lub luzem porozrzucane na stole.

Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ozdobami. Jeśli decydujemy się na dekoracje materiałowe pod sufitem, to zrezygnujmy z balonów. Jeśli na stole wysypiemy płatki rów – zapomnijmy o kryształkach. W nadmiarze, nawet najpiękniejsze ozdoby mogą zepsuć wystrój sali.

Obowiązkową dekoracją każdego stołu są świece
Obowiązkową dekoracją eleganckiego stołu są świece (by stevensnodgrass )

Firma dekorująca sale

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się dekorowaniem sal i kościołów.

Renomowane firmy posiadają katalogi, spośród których możemy wybrać dekorację, która nam pasuje. Możemy zdecydować się na całą dekorację lub jej pojedyncze elementy. Jeśli firma w swojej ofercie nie ma koloru, który byśmy chcieli, poszukajmy innej firmy.

Wiele firm ma w swojej ofercie wypożyczenie dekoracji.

Pamiętajmy o kolorze przewodnim wesela
Co powiecie na zieleń jako kolor przewodni wesela? (by merrimentevents )

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location