Weselne atrakcje dla dzieci

Jeśli wśród naszych gości weselnych znajdą się pary z dziećmi, wypada zaprosić je wraz z maluchami. Rodzice malutkich dzieci zazwyczaj zostawiają maleństwa z kimś z rodziny czy z opiekunką, lub też opuszczają zabawę wcześniej niż inni goście. Dla starszych dzieci warto natomiast przygotować atrakcje, które zapełnią im czas podczas wesela. Dzięki temu rodzice będą mogli spokojnie się bawić, a ich pociechy nie będą znudzone.

Na każdym weselu powinny być zapewnione atrakcje dla najmłodszych gości
Na każdym weselu powinny być zapewnione atrakcje dla najmłodszych gości (by andrewmorrell )

Dziecięcy stół weselny

Dzieci na pewno szybko się znudzą, jeśli posadzimy je przy stole razem z dorosłymi. Najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie na sali kącika dla dzieci, gdzie będzie stał przeznaczony wyłącznie dla nich stół z daniami i smakołykami. Warto ozdobić go kolorowymi serwetkami, kubeczkami i innymi akcesoriami (może z nadrukowanymi postaciami z filmów animowanych?), zawiesić nad stołem baloniki i serpentyny.

Doskonałą zabawą może być też malowanie twarzy
Doskonałą zabawą może być też malowanie twarzy (by mrseb )

Menu dla dzieci powinno zawierać mniejsze porcje dań weselnych (mogą być poddane pewnym modyfikacjom, np. domowe frytki zamiast ziemniaków), a także dodatkowe smakowitości, najlepiej słodkie i kolorowe (lody, galaretki, desery z bitą śmietaną i owocami). Warto zorganizować dziecięcy bufet, w którym znajdą się cukierki, żelki, czekoladki, kolorowe pastylki M&M's, kawałki owoców, koreczki z serem, oliwkami i warzywami. Absolutnym hitem będzie z pewnością czekoladowa fontanna.

Poza smakołykami przygotowanymi dla wszystkich, warto zadbać, aby każde dziecko otrzymało dodatkowo słodki upominek. Może to być torebka czekoladowych cukierków lub jajko z niespodzianką, umieszczone przy każdym nakryciu.

Aby wesele nie należało do nudnych i drętwych, potrzebna jest muzyka oraz rozmaite gry i zabawy
Aby wesele nie należało do nudnych, potrzebne są rozmaite gry i zabawy (by andrewmorrell )

Muzyka, gry i zabawy

Aby wesele nie należało do nudnych i drętwych, potrzebna jest muzyka oraz rozmaite gry i zabawy, a często również DJ bądź wodzirej, który umiejętnie poprowadzi zabawę i porwie do tańca. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Na zabawie, podczas której będą jedynie siedzieć przy stole i jeść – choćby i słodycze – bardzo szybko odczują znudzenie i zaczną marudzić.

Często grupa dzieci sama organizuje sobie zabawę, ale być może warto poprosić kogoś, aby urządził dla najmłodszych weselników program rozrywkowy, złożony z konkursów, gier i różnego rodzaju atrakcji. Może to być ktoś z rodziny, bądź też profesjonalna opiekunka lub animator zabaw weselnych dla dzieci.

Na weselu z dziećmi z pewnością przydadzą się kredki i kolorowanki
Na weselu z dziećmi z pewnością przydadzą się kredki i kolorowanki (by nicolasbuffler )

Osoba zajmująca się dziećmi na weselu powinna mieć w zanadrzu repertuar konkursów i zabaw. Mogą to być znane wszystkim gry, takie jak ciuciubabka czy "stary niedźwiedź mocno śpi". Do innych zabaw należą chociażby: zabawa w mumię (gra w parach, w której jedna osoba owija drugą papierem toaletowym; wygrywa para, która skończy jako pierwsza), jedzenie owocu zawieszonego na sznurku bez pomocy rąk, karmienie drugiego dziecka galaretką czy lodami za pomocą łyżeczki, z zawiązanymi oczami, taniec na gazecie (każde dziecko rozkłada sobie podwójną stronę z gazety i tańczy na niej, po pewnym czasie składa ją na pół, i znów na pół; ci, którzy dotkną stopami podłogi podczas tańca, odpadają).

Mały fotograf
Mały fotograf (by andrewmorrell )

Można urządzić dla dzieci – zwłaszcza młodszych – kącik z kolorowankami i zabawkami (kilka maskotek, samochodziki, może jakieś klocki). Dla nieco starszych dzieci - różnego rodzaju łamigłówki i gry (np. Twister), kalambury. Wspaniałym pomysłem byłoby wypożyczenie basenu wypełnionego piłeczkami.

Do mniej kosztownych atrakcji należą bańki mydlane, malowanie twarzy odpowiednimi do skóry kredkami i farbkami, a dla dziewczynek – zdobienie włosów koralikami i kolorowymi sznureczkami.

Warto, aby zatrudniony przez nas zespół muzyczny bądź DJ uwzględnił w doborze repertuaru obecność dzieci. Można zagrać kilka piosenek wykonawców tworzących dla dzieci, artystów popularnych wśród małych słuchaczy czy piosenek wykorzystanych w ścieżce dźwiękowej do znanych filmów animowanych ("Shrek", "Magadaskar" i inne).

Warto przygotować na sali kącik dla dzieci, gdzie będzie stał przeznaczony wyłącznie dla nich stół
Warto przygotować na sali kącik dla dzieci, gdzie będzie stał przeznaczony wyłącznie dla nich stół (by Mark McQuade )

Komentarze (2)

Już widzę tą kolorową buzię na mojej białej sukience

  Załączniki
 

Dorosli maja swoje atrakcje, to i dzieciaki powinny miec cos dla siebie Sadze, ze np Klaun na wesele dla dzieci to powinna byc obowiazkowa opcja na kazdym weselu, na ktorym sa dzieciaki! Czemu? bowiem niech i one sie bawia, ciesza i szaleja w tym...

Dorosli maja swoje atrakcje, to i dzieciaki powinny miec cos dla siebie Sadze, ze np Klaun na wesele dla dzieci to powinna byc obowiazkowa opcja na kazdym weselu, na ktorym sa dzieciaki! Czemu? bowiem niech i one sie bawia, ciesza i szaleja w tym wyjatkowym dniu!!

Czytaj więcej
  Załączniki
 
There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location