Napisy na butach ślubnych

podroz poslubna w azji

Planując ślub i wesele, każda z nas szuka oryginalnych, indywidualnych rozwiązań. To w końcu nasz dzień i powinien być wyjątkowy. Swoją oryginalność możemy podkreślić na różne sposoby, np. wykorzystując w tym celu... podeszwy naszych butów ślubnych!

Życzenia na podeszwach butów ślubnych: pomysłowo i oryginalnie!Życzenia na podeszwach butów ślubnych: pomysłowo i oryginalnie! (by kennethpetersphotography )

Jak ozdobić buty ślubne?

Jeśli Panna Młoda pragnie, aby jej buty ślubne były wyjątkowe, nawet jeśli pochodzą z popularnej sieciówki, może zdecydować się na ozdobienie ich podeszew.

Zainteresują Cię również

Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem
Każda Panna Młoda marzy o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak najpiękniej, aby jej skóra była promienna i gładka, cera...

Nasze buty ślubne mogą zostać podpisane przez druhnyNasze buty ślubne mogą zostać podpisane przez druhny (by andrewmorrell ; Kenneth Peters )

Naklejki na podeszwy

Dużą popularnością cieszą się naklejki na podeszwy butów ślubnych niosące ze sobą romantyczne („I do”) lub zabawne („help me”, „game over”) treści. Taki napis widoczny jest tylko wtedy, gdy klękamy lub zakładamy nogę na nogę. Tego typu detale chętnie uwieczniane są także na zdjęciach ślubnych. Jeśli chodzi o zabawne napisy, chętnie sięgają po nie także Panowie Młodzi.

Zazwyczaj na jednym bucie umieszcza się jedno słowo np. „I” na lewym bucie i „Do” na bucie prawym. Pamiętajmy o właściwej kolejności, aby osiągnąć zamierzony efekt.

I do – te buty mówią same za siebieI do – te buty mówią same za siebie (by lauradye )

Co jeszcze można napisać na podeszwie?

Na podeszwie buta można także nakleić błyszczące serduszko lub napisać nasze imiona/inicjały i datę ślubu.

Naklejki nie muszą być nudne, można kupić np. litery połyskujące brokatem lub kryształkami. Litery w różnych odcieniach błękitu spełnią podwójną funkcję – pomogą nam w uzupełnieniu ślubnej kreacji o „coś niebieskiego”.

Jeśli napiszemy na podeszwach datę ślubu i odpowiednio wcześniej uwiecznimy nasze dzieło na zdjęciu, uzyskamy oryginalny save the date.

Możemy także poprosić gości weselnych, aby podpisali się na naszych butach ślubnych, co wiąże się z pewną ciekawą, turecką tradycją...

Buty z życzeniami ślubnymi mogą być niesamowitą pamiątkąButy z życzeniami ślubnymi mogą być niesamowitą pamiątką (by lauradye )

Zainteresują Cię również

Buty idealne do ślubu i nie tylko Buty idealne do ślubu i nie tylko
Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie butów ślubnych w kolorze innym niż biel i jej odcienie, co niestety wiązało się z mocno...
Sukienka na poprawiny Sukienka na poprawiny
Projektanci prześcigają się w tworzeniu sukienek na każdą okazję i w każdym stylu. Do wyboru więc mamy suknie typowo ślubne,...

Podeszwowy Save The DatePodeszwowy Save The Date (by daniellepereira )

Panieński autograf na butach ślubnych

Stara turecka tradycja głosi, że na podeszwach butów Panny Młodej powinny się podpisać druhny i kobiety z najbliższej rodziny, będące jeszcze pannami. Pod koniec szalonej, weselnej nocy podeszwy są dokładnie oglądane, a imię, które najbardziej się wytarło należy do kobiety, która wyjdzie za mąż w następnej kolejności.

Buty Panny Młodej mogą też zostać podpisane przez jej koleżanki np. na wieczorze panieńskim.

Jak widać na załączonych zdjęciach, podpisy gości na butach mogą zyskać także formę życzeń ślubnych.

Czyj podpis zetrze się najszybciej, ten weźmie ślub jako następny!Czyj podpis zetrze się najszybciej, ten weźmie ślub jako następny! (by lauradye )

Ręcznie malowane burty ślubne

Okazuje się, że nasze buty ślubne możemy ozdobić nie tylko na podeszwie. Oczywiście nikt z nas raczej nie odważy się wymalować na jasnych pantofelkach wzorów własnego autorstwa, ale... możemy powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Artysta specjalizujący się w tej dziedzinie namaluje na naszych butach dowolny wzór, w wybranej przez nas kolorystyce. Mogą to być np. stylizowane motywy kwiatowe okalające imiona Pary Młodej.

Najczęściej wygląda to tak, ze wysyłamy do wybranej firmy zakupione przez nas buty w celu ich upiększenia. Cena takiej usługi waha się zwykle w zależności od kolorystyki wzoru, jego lokalizacji i użytych materiałów dodatkowych (np. błyszczących kryształków).

Rysunek na butach może kolorystycznie i stylistycznie współgrać z suknią ślubną i innymi dodatkami. Jedno jest pewne – takich butów ślubnych nie będzie miała żadna inna Panna Młoda!

Ręcznie malowane buty ślubne – to pewne, że nikt nie będzie miał takich samychRęcznie malowane buty ślubne – to pewne, że nikt nie będzie miał takich samych
(by courtesy of www.figgieshoes.com | All Rights Reserved )

Bajeczne, ręcznie malowane buty ślubneBajeczne, ręcznie malowane buty ślubne
(by courtesy of www.figgieshoes.com | All Rights Reserved )

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
Dekolty sukien ślubnych Dekolty sukien ślubnych
Suknie ślubne mogą mieć różne fasony i kolory. Jednym z ważnych elementów, na który zwracamy dużą uwagę jest dekolt. Odpowiednio...