Trio Mosso. Wywiad z triem smyczkowym. Skrzypce na ślubie i weselu – jak to zorganizować, jaką melodię wybrać, ile to kosztuje?

podroz poslubna w azji

Czy myśleliście kiedykolwiek o upiększeniu uroczystości ślubnej lub przyjęcia weselnego (np. pod chmurką) występem tria smyczkowego? Poniżej prezentujemy rozmowę z trzema uroczymi instrumentalistkami z Trio Mosso, które rozwieją wszelkie Wasze wątpliwości i być może zachęcą do wzbogacenia weselnego repertuaru o dźwięki instrumentów smyczkowych.

 Zjawiskowe dziewczyny z Trio MossoZjawiskowe dziewczyny z Trio Mosso (by triomosso.pl )

Abcweselne.pl pyta, Trio Mosso odpowiada:

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Na początek opowiedzcie nam coś o sobie:

Pomysł wspólnego grania pojawił się kilka lat temu. Studiujemy razem na Akademii Muzycznej w Łodzi,  gdzie na co dzień spotykałyśmy się grając razem w orkiestrze lub w zespołach kameralnych. Z czasem przyjaźń i wspólna pasja skłoniły nas do założenia zespołu. Początkowo działałyśmy w kwartecie smyczkowym , ale po pewnym czasie stwierdziłyśmy, że brak drugich skrzypiec absolutnie nie osłabia brzmienia zespołu. Tak więc aktualnie gramy w składzie: skrzypce – Emilia Głobińska, altówka – Katarzyna Bielińska i wiolonczela – Magda Sikorska.  

Jaki repertuar oferujecie swoim klientom?

Ponieważ oprócz oprawy muzycznej ślubów uświetniamy również bankiety i inne wydarzenia, w naszym repertuarze posiadamy  zarówno utwory klasyczne jak i rozrywkowe. Naszą pasją jest tworzenie smyczkowych aranżacji popularnych piosenek. Lubimy współpracować z klientami, realizując ich pomysły muzyczne. Nie boimy się wyzwań.

Nasz repertuar poszerzyłyśmy o utwory zespołu Queen czy Adele. Uwielbiamy muzykę filmową i klasyczną, ale zdarzało nam się grać również rock i metal. Podczas oprawy muzycznej ślubu najczęściej wykonujemy Ave Maria Gounoda lub Schuberta, Canon in D Pachelbela, Arię na strunie G Bacha oraz Ave verum corpus Mozarta. Popularny stał się również utwór z filmu ShrekHallelujah.

Czy Pary Młode często są zainteresowane upiększeniem uroczystości ślubnej grą na skrzypcach?

Wykonanie Ave Maria na skrzypcach stało się już niemal tradycją, natomiast coraz więcej par marzy o wyjątkowym ślubie w wykonaniu większego składu. Żywa muzyka grana przez kwartet lub trio oraz utwory, które przywołują wspomnienia, są tym co pasuje najbardziej do ekstrawaganckich ślubów.

Przepiękna Aria na strunie G

Na jakim obszarze Polski działacie?

Chciałybyśmy rozszerzyć naszą działalność na całą Polskę, wiele podróżujemy z triem i jesteśmy w stanie dla klienta dojechać wszędzie. Oczywiście wraz z liczbą  kilometrów wzrasta koszt oprawy muzycznej, jednak udaje nam się podawać na tyle rozsądne stawki, by klienci byli zadowoleni. Nie muszą się przejmować kosztami noclegu  oraz posiłkami.

Czy zawsze występujecie we trzy?

Zdarza nam się występować w kwartecie, powiększamy wtedy nasz skład o drugie skrzypce.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Czy gracie zarówno na ślubach kościelnych, jak i cywilnych?

Owszem, uświetniamy śluby cywilne, kościelne, gramy również podczas składania życzeń i niekiedy na przyjęciu weselnym.

Czy występując w kościele jesteście widoczne dla gości czy raczej gracie na chórze?

Jest to uzależnione od oczekiwań pary młodej. Ale musimy przyznać, że często występujemy przy ołtarzu, wygląda to bardzo efektownie i jesteśmy dobrze słyszalne.

Czy zdarza się Wam grać w plenerze?

Tak. Jeśli tylko pogoda sprzyja to nie ma przeszkód, żeby grać na świeżym powietrzu. Często grywamy w plenerze, zazwyczaj jednak muzyka ma stanowić jedynie delikatny podkład, wtedy unikamy nagłośnienia. Gramy na instrumentach klasycznych i nie chcemy sztucznie manipulować głośnością. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zazwyczaj wykorzystujemy do tego mikrofon zbierający.

El tango de Roxanne – ciekawa propozycja na pierwszy taniec?

Czy macie jakieś specjalne stroje estradowe?

Zawsze staramy się wyglądać stosownie do okazji - repertuar klasyczny w pięknym pałacu wykonujemy w sukniach wizytowych, śluby kościelne w eleganckich i dość skromnych sukienkach, natomiast grając rozrywkę ubieramy się z pazurem. Zawsze staramy się wyglądać jak zespół.

Czy zdarzyło się Wam grać także na weselu?

Tak, takie doświadczenie również mamy za sobą.  Pary młode coraz częściej decydują się na oprawę podczas powitania gości na sali weselnej oraz uroczystego, ślubnego obiadu. Wówczas wykonywany repertuar jest dużo „lżejszy”, niż podczas samej ceremonii. Możemy również akompaniować parze podczas ich pierwszego tańca.  

Czy to tajemnica, ile kosztuje występ tria smyczkowego na ślubie?

Jest to sprawa indywidualna, gdyż do standardowej stawki dochodzi jeszcze ewentualny koszt dojazdów. Jednak zazwyczaj jest to cena minimalna za włożoną pracę i czas jaki musimy poświęcić, by jak najlepiej uświetnić tę uroczystość. Koszt oprawy muzycznej zaczyna się od 750 złotych.

Może jakaś ciekawa historia ze ślubu, na którym grałyście?

Podczas oprawy muzycznej w plenerze nasza altowiolistka została "postrzelona" przez gołębia. W ruch poszło dużo chusteczek. Miałyśmy z tego niezły ubaw ;-)

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

Dziękujemy serdecznie za rozmowę, gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów w pracy!