Tajlandia, czyli miesiąc miodowy w raju – podróż poślubna do Krainy Uśmiechu

podroz poslubna w azji

Nie ma idealnego przepisu na udany miesiąc miodowy. Jedni pragną go spędzić nad polskim morzem, inni w górskim spa, jeszcze inni na Wyspach Kanaryjskich lub w którejś z europejskich stolic. A co byście powiedzieli na miesiąc miodowy w... raju? Czy nie brzmi kusząco?

Co byście powiedzieli na miesiąc miodowy w... raju? (Tajlandia, Wyspy Similan)Co byście powiedzieli na miesiąc miodowy w... raju? (Tajlandia, Wyspy Similan) (by igun_photos )

Droga do raju

Jeśli poszukujecie rajskich krajobrazów, rajskich plaż, rajskich owoców i raju dla podniebienia, powinniście zainteresować się podróżą do Tajlandii.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Tajlandia, zwana Krainą Uśmiechu, to kraj w Azji Południwo-Wschodniej, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, także polskich, turystów.

Jedyny minus jest taki, że nie mamy tego raju na wyciągnięcie ręki – dzieli nas od niego ponad osiem tysięcy kilometrów, kilkanaście godzin lotu i konieczność wzięcia dłuższego urlopu. W tym wypadku określenie „miodowy miesiąc” można potraktować dosłownie – 30 dni to i tak za mało na poznanie całej Tajlandii, ale na pewno zdążycie się nią nacieszyć. Jeśli spędzenie miesiąca w Azji nie jest możliwe, zarezerwujcie sobie przynajmniej dwa tygodnie.

Dobra wiadomość jest taka, że aby wyjechać do Tajlandii nie potrzebujemy wizy!

Update: Podróż poślubna do Tajlandii w dobie pandemii – czy to w ogóle możliwe?

Jeśli chodzi o Azję, w związku z pandemią COVID-19, wyjazdy w te strony świata zostały mocno ograniczone. Jeśli zastanawiacie się, kiedy otwarcie granic poszczególnych krajów Azji i gdzie szukać aktualnych informacji, także na temat Tajlandii, zapraszamy na specjalnie stworzoną w tym celu stronę: Covid-19 - aktualne informacje dla podróżujących.

Jeśli marzą Ci się niezapomniane wakacje w Tajlandii, na tę chwilę (sierpień 2021) najlepiej pomyśleć Phuket.

Pastelowy zachód słońca (Tajlandia, Koh Phangan)Pastelowy zachód słońca (Tajlandia, Koh Phangan) (by jacksoncam )

Dlaczego Tajlandia?

Argumentów jest wiele, ale postaramy skupić się na tych najważniejszych:

„Podaruj mi trochę słońca” – większości z nas idealny urlop kojarzy się z piękną, słoneczną pogodą. W Tajlandii żar tropików macie gwarantowany. Można tu z powodzeniem uciec od mroźnej, polskiej zimy.

Pogoda na uśmiech – Tajlandia nie bez przyczyny nazywana jest Krainą Uśmiechu – tutejsi mieszkańcy to po prostu przemili ludzie. Z czasem przekonamy się jednak, że azjatyckie uśmiechy niosą ze sobą całe bogactwo znaczeń!

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...
Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...

Przez żołądek do serca – to jedna z dróg, którą Tajlandia potajemnie wkrada się w nasze życia i nie pozwala szybko o sobie zapomnieć. Znajdziecie tu najpyszniejsze rajskie owoce i aromatyczne specjały azjatyckiej kuchni.

Tradycyjny targ wodny (Damnoen Saduak, Tajlandia)Tradycyjny targ wodny (Damnoen Saduak, Tajlandia) (by archer10 )

Coś dla ciała – tradycyjny masaż tajski, wylegiwanie się na rozgrzanym piasku plaż, a może nurkowanie w ciepłych wodach Morza Andamańskiego? W Tajlandii możecie błogo leniuchować lub oddać się swoim sportowym pasjom. Oferta pasywnego i aktywnego wypoczynku jest nieograniczona.

Coś dla ducha – magiczna atmosfera tajskich świątyń, dym z kadzidełek, monumentalni buddowie, wszechobecni mnisi w szafranowych szatach i zajęcia z medytacji – poznawanie lokalnej religijności może być niesamowitą przygodą.

Dodajcie do tego zachwycającą florę i faunę, pływające targi, bungalowy na plaży, trekking na grzbiecie słonia, tradycyjne targi i nowoczesne centra handlowe – czy obraz raju już mniej więcej się wam zarysował? Jeśli nie, sięgnijcie po filmy: „Człowiek ze złotym pistoletem”, „Niebiańska plaża” czy „Mamut”, które kręcone były w Tajlandii – tam będziecie ją mogli trochę podejrzeć.

Zachód słońca na Kata Beach (Phuket, Tajlandia)Zachód słońca na Kata Beach (Phuket, Tajlandia) (by zoomzoom )

Kiedy jechać do Tajlandii?

Nawet w raju czasem pada deszcz. Przed podróżą do Tajlandii warto zapoznać się ze specyfiką tutejszego klimatu, aby spakować się rozsądnie i być dobrze przygotowanym na różne pogodowe niespodzianki:

  • Pora deszczowa trwa w Tajlandii mniej więcej od czerwca do października, możemy wówczas liczyć na niższe ceny.
  • Najpiękniejsza pogoda panuje mniej więcej od listopada do lutego – jest to sezon turystyczny w Tajlandii.
  • Między marcem a czerwcem może być w Tajlandii bardzo gorąco.

Turkusowy zawrót głowy (Bamboo Island, Krabi,Tajlandia)Turkusowy zawrót głowy (Bamboo Island, Krabi,Tajlandia) (by dwabyick )

Z biurem czy na własną rękę?

Tu oczywiście wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Jeśli nie jesteśmy najlepsi w planowaniu i lubimy, gdy ktoś załatwia wszystko za nas oraz czuwa nad nami w czasie wycieczki, możemy zainteresować się ofertami biur podróży. Agencje turystyczne organizują zazwyczaj tygodniowe (7-9 dni) lub dwutygodniowe (14-17 dni) wycieczki do Tajlandii. W Azji Południowo-Wschodniej ciekawą opcją jest polskie biuro podróży, które dobrze zna potrzeby i oczekiwania Polaków. Warto skorzystać z takiej usługi: www.wczasywazji.pl.

Decydując się na podróż na własną rękę możemy spędzić w Tajlandii więcej czasu i pozbyć się wszelkich odgórnych ograniczeń. Nasza wyprawa może być bardziej spontaniczna i... tańsza. Tajlandia to bardzo popularny i polecany kraj na samodzielne wycieczki. Jest tu bezpiecznie, a komunikacja i informacja turystyczna stoją na wysokim poziomie.

Zainteresują Cię również

Tania podróż poślubna Tania podróż poślubna
Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na...
Romantyczna Praga - idealna na podróż poślubną o każdej porze roku Romantyczna Praga - idealna na podróż poślubną o każdej porze roku
Wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata, aby spędzić cudowny miesiąc miodowy. Ci, którzy lubią odpoczywać nie na plaży, ale...

Tajlandia to nie tylko dzika natura i egzotyczna kultura, to także luksusowe hotele i nowoczesne centra handlowe (Twin Palms Resort, Phuket)Tajlandia to nie tylko dzika natura i egzotyczna kultura, to także luksusowe hotele i nowoczesne centra handlowe (Twin Palms Resort, Phuket, Tajlandia) (by w00kie )