Jeśli marzy się nam wyjątkowe i niebanalne wesele, ciekawym i niekoniecznie kosztownym pomysłem może okazać się zorganizowanie przyjęcia w… stodole!
Najlepiej własnej, jeśli któreś z małżonków pochodzi ze wsi. Jeśli Młoda Para nie posiada takiego "lokalu" można pomyśleć nad wynajęciem.
Sesja zdjęciowa na sianku (by johnhopephotography )
Zainteresują Cię również
Ślub marzeń w... stodole!
Nasze babcie i prababcie miały wesela tylko w stodołach. Z czasem ta wspaniała tradycja zaczęła zanikać, a Państwo Młodzi chętniej wybierali bardziej „miastowe” lokale. Bywało także tak, że wstydzono się wsi i wiejskiej stylizacji. Na szczęście dziś się to zmienia, a wieś i wszystkie związane z nią przymioty wracają do łask.
Coraz więcej ludzi ucieka z dużego miasta, by osiedlić się na wsi, a jeśli nie mogą sobie pozwolić na pobyt stały, przynajmniej w tym wyjątkowym dniu, jakim jest ich ślub, pragną poczuć magię wioski.
Co? Wesele w stodole?! Przecież jest tyle pięknych sal! – z pewnością nie raz spotkamy się z tego typu wyrazami zdziwienia i niedowierzania. Nie warto się nimi przejmować. Ludzie boją się tego co niestandardowe, a stodołę kojarzą tylko z brudem i nieciekawym zapachem. Gwarantujemy jednak, że po weselu większość z nich będzie zachwycona.
Co byście powiedzieli na klimatyczne wiejskie wesele? (by RachIgnatiev )
Dekoracje w stylu rustykalnym (by Mannia&Titta )
Skąd wziąć stodołę?
Poszukamy w internecie stodół przekształconych w sale weselne, jest ich coraz więcej.
Mają one kuchnię (nie będziemy musieli wynajmować firmy cateringowej), toalety i obsługę.
Jeśli jednak mamy w rodzinie kogoś mieszkającego na wsi lub sami posiadamy stodołę, to zorganizujmy przyjęcie właśnie w niej! Będziemy musieli jednak odpowiednio przygotować takie miejsce, m. in.: podłączyć oświetlenie, zadbać o dekorację, zrobić miejsce na stoły i parkiet do tańczenia (podłogę można wyłożyć wykładziną lub drewnianymi kaflami, wypożyczyć toalety przenośne (1 na 10 osób), a także zorganizować catering wraz z kelnerami do obsługi gości. Przed stodołą można postawić namiot, w którym dania będą podgrzewane
Upewnijmy się czy wynajęta przez nas firma cateringowa zajmuje się chłodzeniem alkoholu, jeśli nie – musimy o to zadbać we własnym zakresie!
Wesele w stodole z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych gości (by ryan_polei )
Zainteresują Cię również
Wiejskie dekoracje
Wesele w stodole zobowiązuje… Zapomnijmy więc o błyszczących kamyczkach, kolorowych balonach i organtynie na suficie. Postawmy na naturę! Możemy sami zrobić ozdoby, np. poukładać na stole suszone kawałki owoców – będą nie tylko pięknie wyglądać, ale i pachnieć. Nie zapomnijmy też o świecach, które nadają wspaniałego klimatu. Do sufitu można przyczepić szklane butelki po oranżadzie, a w kątach poustawiać wrzosy.
Menu
Organizując wesele w stodole musimy mieć też na uwadze odpowiednie menu. Na stołach powinny królować wędzone szynki i kiełbasy, sałatka jarzynowa oraz ryby w galarecie. Ciekawym pomysłem są też małe buteleczki z oranżadą zamiast popularnych napojów gazowanych. Możemy też pomyśleć nad kącikiem wiejskim ze smalcem, ogórkami kiszonymi, winem domowej roboty i śliwowicą.
Dożynkowa Para Młoda (by Greg Buri )
Wesele w stodole? Czemu nie! (by usarmyafrica )
Zaproszenia i podziękowania dla gości
Już zapraszając gości możemy nawiązać do miejsca, w którym odbędzie się wesele. Zaproszenia możemy wygrawerować na drewnianych tabliczkach lub włożyć do glinianych słoiczków wyłożonych siankiem. Możemy również kupić lub zaprojektować zaproszenie papierowe z motywami wiejskimi. Wiele osób zajmujących się ręcznym robieniem zaproszeń przygotuje projekt odpowiadający naszym potrzebom – nie musimy ograniczać się jedynie do towaru dostępnego w sklepach.
W podziękowaniu za przybycie możemy obdarować gości słoiczkami miodu lub dżemu. Możemy też samodzielnie wykonać jakieś figurki z masy solnej lub bukieciki z suszonych kwiatów polnych i sianka.
Ubiór
Postawmy na inność i ekstrawagancję. Zapomnijmy o satynowej sukni z kołem. W zamian załóżmy długą suknię w stylu rustykalnym lub krótką, nieco odważniejszą. Zamiast welonu wybierzmy wianek lub pojedynczy kwiat. Pan Młody zamiast tradycyjnego garnituru niech założy spodnie dżinsowe, koszulę i obowiązkowo – muchę. Goście również niech ubiorą się w stylu bardziej „farmerskim”, np. trampki, koszule w kratę i dżinsy.
Dawniej wesela w stodołach były normalnością, dziś decydują się na to nieliczni (by flickr-rickr )
Elegancja w farmerskim wydaniu (by bethmolson )
Zaproszenie na wesele w stylu country (by cottontaildigitalpress )
Zainteresują Cię również