Dedykacje do książek podarowanych w prezencie ślubnym

podroz poslubna w azji

Młode Pary coraz częściej proszą o prezenty inne niż kwiaty, np. wino, karmę dla zwierząt, przybory szkolne czy książki. Wręczając książkę warto zastanowić się nad dedykacją.

Dzięki niej, obdarowani będą pamiętali, od kogo dostali tak wyjątkowy podarunek.

 Dedykacja powinna płynąć prosto z sercaDedykacja powinna płynąć prosto z serca (by agirlwithtea )

Jak napisać dedykację?

Dając w prezencie ślubnym książkę, warto poświęcić chwilę czasu na umieszczenie pamiątkowego wpisu, który pozostawi po nas mały ślad. Po latach obdarowane osoby, ich dzieci lub wnuki wzruszą się czytając dedykację ślubną.

Gdzie powinno się wpisać dedykację? Zazwyczaj na pierwszej stronie, czasem na dołączonej kartce, jeśli nie chce się zniszczyć książki (wtedy również łatwiej ją zwrócić, wymienić lub puścić w dalszy obieg, jeśli okazałaby się nietrafiona). Oprócz życzeń szczęścia i miłości oraz przyjemności z lektury, koniecznie powinny znaleźć się w niej: imiona adresatów, nasze imię i nazwisko oraz data i miejsce uroczystości.

Dedykacja może mieć charakter osobisty lub oficjalny – zależy to od stopnia zażyłości z Państwem Młodym. Może być długa i zająć niemal całą stronicę lub krótko wyrażać daną złotą myśl, można pokusić się o rymowankę lub dyskretny rysunek lub po prostu skreślić kilka zdań od serca bez ozdobników. Wpis może nawiązywać też do tematyki książki. Jeśli nie mamy czasu czy pomysłu na tworzenie własnych tekstów, zawsze można posłużyć się gotowymi wierszami, cytatami lub życzeniami, które idealnie pasują do tak ważnej uroczystości, jaką jest ślub.

Książki są coraz popularniejszym prezentem ślubnymKsiążki są coraz popularniejszym prezentem ślubnym (by astromysicism )

Przykładowe ślubne wpisy do książki

 
Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.

 

– Antoine de Saint Exupery

*****

Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje.

– Antoine de Saint-Exupéry

*****

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

– Paulo Coelho

*****
[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało.

– Paulo Coelho

*****

Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.

– Nicholas Sparks

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

– Wisława Szymborska

****

Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.

– Carlos Ruiz Zafón

Dedykacje pisze się zazwyczaj na pierwszej stronieDedykacje pisze się zazwyczaj na pierwszej stronie (by martinaphotography )

Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju.

– Thomas Wharton

*****

Jak cegieł, aby dom budować, tak nam tych ksiąg potrzeba, bo widzisz, z książek czynim schody wiodące na szczyt do nieba…

– Emil Zegadłowicz

*****
Nic tak nie łączy ludzi jak miłość do tych samych książe

– Tomasz Jastrun

Niech to wyznanie miłości  będzie symbolem waszej wierności. Niech szczęście i radość zawsze Wam służy w miłości i w życiowej podróży.

*****

Dziś przysięgliście sobie miłość nieskończoną. On jest Twoim mężem, Ona Twoją żoną. Życzę Wam szczęścia, życiowej mądrości i długiej, szczęśliwej przyszłości.

*****

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

– Jan Paweł II

Ślubna dedykacja do książki - "Nic tak nie łączy ludzi jak miłość do tych samych książek"
(by JeongGuHyeok )

1/2 kg miłości, 3 łyżki zazdrości, 10 dkg zaufania, 2 krople na „nerwach grania", 6 gramów cierpliwości, 3 dkg wyrozumiałości, 5 łyżek humoru, 10 łyżeczek wigoru – wszystko razem dokładnie mieszamy i małżeństwo doskonałe mamy.

Wiele Szczęścia i radości w Dniu Ślubu

*****

Miłość nie polega na wzajemnym
wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu
w tym samym kierunku.

Dedykacją może być romantyczny wiersz albo ulubiony cytatDedykacją może być romantyczny wiersz albo ulubiony cytat (by 76510074@N06 )