Życzenia ślubne – czego życzyć młodej parze? Pomysły i wierszyki

podroz poslubna w azji

Najpiękniejszą rzeczą, jaką ofiarować możemy parze wkraczającej na nową, wspólną drogę życia są szczere życzenia. Możemy je wyszeptać, uroczyście wygłosić, wyśpiewać lub zapisać.

Nieważne czy jesteśmy gośćmi weselnymi, czy dowiadujemy się od przyjaciół, że nasz kolega z czasów licealnych się ożenił – życzenia wypada złożyć zawsze.

Producenci okolicznościowych kartek weselnych prześcigają się w pomysłach i wzorachProducenci okolicznościowych kartek weselnych prześcigają się w pomysłach (by morshmelo )

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
Wesele na 60 osób (i jak to ugryźć) Wesele na 60 osób (i jak to ugryźć)
Ani duże, ani małe, można by rzec – optymalne. Wystarczająco liczne, by dobrze się bawić, a jednocześnie niezbyt tłumne, dzięki...

Jeśli uczestniczymy w tej ważnej uroczystości, życzenia składamy po ceremonii w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego.

W większych miastach śluby odprawiane są co godzinę i gdy ceremonia się kończy, pod kościołem czeka już kolejna Para Młoda i jej goście. W takiej sytuacji moment składania życzeń często przekładany jest na później i ma miejsce np. w sali weselnej.

Jeśli nie mieliśmy okazji być na ślubie – wyślijmy kartkę lub zatelefonujmy do nowożeńców.

Jeśli brak nam weny lub poetyckich zdolności, w internecie znajdziemy całe mnóstwo wierszyków i życzeń ślubnych (np. www.ezyczenia.pl). Warto poświęcić chwilę na ich wybranie, aby nie były oklepane i pasowały do konkretnej Pary Młodej. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby gotowy wierszyk wzbogacić jakąś dodaną od siebie zwrotką.

Życzenia i gratulacje po ceremonii

Po ceremonii ślubnej mamy okazję podejść do Państwa Młodych, wręczyć im prezent i złożyć życzenia. Można mówić długo, pięknie i kwieciście, pamiętajmy jednak, że gości weselnych jest zwykle kilkudziesięciu i każdy chciałby pogratulować świeżo upieczonym małżonkom. Dobrym rozwiązaniem jest grupowe składanie życzeń, np. całą rodziną lub w grupie znajomych.

Czego życzyć Młodej Parze? Przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia, radości i miłości, aby przez całe wspólne życie byli tak szczęśliwi jak w dniu ślubu. Pomysłów jest oczywiście wiele, wszystko zależy od naszej pomysłowości i zażyłości i Młodą Parą.

Najpiękniejszą rzeczą, jaką ofiarować możemy parze wkraczającej na nową, wspólną drogę życia są szczere życzeniaNajpiękniejszą rzeczą, jaką ofiarować możemy parze wkraczającej na nową, wspólną drogę życia są szczere życzenia (by praveenpn4u )

Przy odrobinie zdolności możemy samodzielnie wykonać kartkę z życzeniami ślubnymiPrzy odrobinie zdolności możemy samodzielnie wykonać kartkę z życzeniami ślubnymi (by Sirah Quyyom )

Kolorowe kartki z życzeniami są wspaniałą ślubną pamiątką – można je przeglądać godzinami i zachować dla potomnychKolorowe kartki z życzeniami są wspaniałą ślubną pamiątką – można je przeglądać godzinami i zachować dla potomnych (by shimelle )

Życzenia na kartce/pamiątce ślubnej

Bardzo miłym gestem jest wręczenie Młodej Parze pamiątki ślubnej, którą może być kartka okolicznościowa, album na zdjęcia czy książka z dedykacją.

Goście weselni prześcigają się w oryginalnych pomysłach i zamiast zwykłej kartki ślubnej starają się dawać bardziej oryginalne i wyszukane pamiątki, np. ręczniki z haftem, ręcznie robiony kolaż ze wspólnymi zdjęciami czy drewniane tabliczki w grawerem, które Młoda Para będzie mogła po ślubie powiesić na ścianie. Popularne stały się też czekoladowe telegramy, ich minusem jest jednak ograniczona liczba liter.

Ważna rada dla świadków i Pary Młodej: pamiętajcie, że każdy gość bardzo się starał wybierając prezent i kartkę z życzeniami – odbierając prezenty, spróbujmy ich nie pomieszać, dopasujmy wszystkie koperty do kartonów z prezentami tak, abyśmy wiedzieli co od kogo dostaliśmy i w przyszłości mogli za konkretny upominek podziękować.

Czego można życzyć Młodej Parze?Czego można życzyć Młodej Parze? (by Wyczarowane z papieru )

Życzenia ślubne możemy wykrzyczeć, wyśpiewać, napisać, a nawet... wyszyć!Życzenia ślubne możemy wykrzyczeć, wyśpiewać, napisać, a nawet... wyszyć! (by tigertwo )

Przykładowe życzenia ślubne:

"Musicie być silni miłością,
która wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
wszystko przetrzyma,
tą miłością,
która nigdy nie zawiedzie."
Jan Paweł II

„Już jesteś mężatką, już jesteś żonaty.
Teraz czas na kilka rad, bo gdy zwiędną kwiaty,
innym będzie świat. Róbcie wszystko zgodnie
razem, jedną myślą, jednym ciałem.
Nie zdradzajcie się wzajemnie, bo nie byłoby przyjemnie.
Gdy zabraknie Wam pieniędzy, żyjcie wspólnie nawet w nędzy.
W zdrowiu i chorobie, zawsze bądźcie przy sobie.
Gdy się jedno zdenerwuje, drugie niech nie papuguje.”

Zainteresują Cię również

Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym
Ślubne koperty mają to do siebie, że nikogo za bardzo nie interesuje ich wygląd zewnętrzny. W tym wypadku zdecydowanie liczy się...
Wiersze i sentencje o małżeństwie z przymrużeniem oka Wiersze i sentencje o małżeństwie z przymrużeniem oka
Rymowane, poważne, długie, krótkie, religijne albo śmieszne – życzenia ślubne mogą mieć przeróżną formę i charakter. Jeśli...

“Wiwat, Wiwat, Młoda Para!
Dalej niech się bocian stara!
Za ten bohaterski czyn,
Niechaj pierwszy będzie syn!”

„Dzieci miejcie, a jak nie, wtedy też nie będzie źle.
Niechaj wszelkie Wasze spory wyjaśnione będą przez rozmowy.
Nic i nikt Wam nie pomoże, jak lojalność i małżeńskie łoże.
Uważajcie na sąsiadki, bo z nich zawsze są gagatki.
Przestrzegajcie takich rad, milszym uczyńcie świat.”

„Oto dla Was ślubne są życzenia,
co mają gwarancję spełnienia:
- prezentów ładnych,
- smutków żadnych,
- radości licznych,
- potem dzieci ślicznych,
- i do tego na końcu wypłaty
dwa razy w miesiącu”.

Ślubne drzewko życzeń – alternatywa dla księgi gościŚlubne drzewko życzeń – alternatywa dla księgi gości (by ashleypalmero )

Z własnoręcznie wykonanym kolażem zdjęć nie może się równać żadna kupna kartka ślubnaZ własnoręcznie wykonanym kolażem zdjęć nie może się równać żadna kupna kartka ślubna (by shimelle )

Gdy nie było nas na ślubie...

Nie zawsze mamy okazję uczestniczyć w uroczystości ślubnej biskiej osoby,

dlatego jak najszybciej powinniśmy zadzwonić z gratulacjami lub wysłać kartkę. Życzenia możemy wysłać nawet przed ślubem lub przekazać kartkę komuś z rodziny, kto na ślubie będzie obecny.

Dla znajomych możemy dołączyć do kartki drobny upominek, np. płytę z muzyką czy śmieszne koszulki. Jeśli pobiera się ktoś z rodziny i jeśli mamy taką możliwość, możemy włożyć do kartki jakieś zaskórniaki – gwarantujemy, że jeśli taka kartka dotrze do „spłukanych” Młodych tuż przed ślubem, zostanie przyjęta z ogromną wdzięcznością.

Życzenia składane w pamiątkowej księdze gości

Coraz popularniejszym gadżetem i wspaniałą pamiątką stają się księgi gości, w których weselnicy składają Państwu Młodym życzenia. Możemy wpisywać tu różne teksty i okraszać je rysunkami, ponieważ jednak miejsce zwykle jest ograniczone – zostawmy trochę przestrzeni także dla innych gości.

Wpisy mogą dotyczyć Młodej Pary, np. jakiegoś związanego z nią wspomnienia lub też samego ślubu i wesela. Możemy też pokusić się o wymyślenie krótkiego wierszyka. Jeśli brakuje nam pomysłu, napiszmy jakiś ładny cytat lub sentencję.

Czytanie kartek z życzeniami to świetna zabawa i moc pozytywnych emocjiCzytanie kartek z życzeniami to świetna zabawa i moc pozytywnych emocji (by helenchanphotography )

Popularną weselną atrakcję są pamiątkowe księgi gości
Ostatnio bardzo popularne są pamiątkowe księgi gości, gdzie uczestnicy wesela wpisują swoje życzenia (by juditk )

Przykładowe teksty do księgi gości:

Dziękujemy Wam za to wspaniałe przyjęcie. Bije od Was miłość i szczęście… Oby już tak zawsze było.”

„Kochani, dziękujemy Wam za zaproszenie. Bawiliśmy się wspaniale. Życzymy Wam dużo miłości, szczęścia i radości.”

„My tu byliśmy,
miód i wino piliśmy.
Dużo szczęścia Młodej Parze.”

„Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym ...”
George Sand

„Dziś w Dniu Ślubu moi mili
Życzę ciesząc się do łez
Byście w swej miłości tkwili
Aż po swego życia kres.”

„Kochani, na Nowej Drodze Życia życzymy Wam dużo wytrwałości i wyrozumiałości. Aby każdy kolejny dzień był równie piękny jak ten dzisiejszy.”

Zainteresują Cię również

Życzenia ślubne po angielsku Życzenia ślubne po angielsku
Congratulations! Mamy przyjemność gościć na ślubie międzynarodowym? Przyjaciółka wychodzi za mąż za Brytyjczyka, Amerykanina albo...
Cytaty w roli życzeń ślubnych Cytaty w roli życzeń ślubnych
Wiele osób nie lubi rymowanych wierszyków ściągniętych z Internetu. Można więc napisać kilka słów od siebie, prosto z serca albo...

Życzenia ślubne mogą być długie, krótkie, śmieszne i rymowane – wszystko zależy od naszej pomysłowościŻyczenia ślubne mogą być długie, krótkie, śmieszne i rymowane – wszystko zależy od naszej pomysłowości (by nyoin )